EN PL RU
Ми виготовили фарбованої сталі
Ми виготовили фарбованої сталі

Назад

Види профнастилу

01.08

2020

Профнастил, це гарний приклад універсального будівельного матеріалу “на всі випадки життя”. Легкий і міцний, профільований лист активно використовується у приватному, комерційному та промисловому будівництві. Чому він такий популярний, які бувають види профнастилу і який обрати? Про це докладніше.

Що таке профнастил?

Профлист виготовляється з рулонної сталі методом холодного прокату на спеціальному профілюючому обладнанні. Профіль створює зовнішній вигляд і ребра жорсткості листа, що відповідають за міцність готової продукції.
В якості сировини використовується проста оцинкована сталь або оцинкована сталь з кольоровим полімерним покриттям.

Профлист на основі фарбованої сталі має більший попит на ринку і частіше використовується у виробництві. Полімерне покриття дає додатковий захист від наскрізної корозії та механічних ушкоджень, що подовжить термін служби виробу на багато років в залежності від типу обраного покриття.

Види профнастилу по застосуванню

Сучасний профнастил, це більше ніж утилітарний будматеріал. Він широко застосовується як основний будівельний матеріал і для декоративного оформлення. З урахуванням технічних характеристик і призначення, профільований лист ділиться на три основних види:

Стіновий профнастил

Легкий вид металопрофілю з невеликою висотою хвилі. Простий в монтажі та обслуговуванні. Має широку палітру кольорів з різними типами полімерного покриття. Найчастіше використовується для зведення парканів, облицювання стін та покриття покрівлі невеликої площі.

Основні характеристики:

  • Товщина сталі: 0,3-0,7 мм.
  • Висота профілю: від 6 до 45 мм.

Призначення і застосування:

  • Паркани та огорожі
  • Облицювання стін
  • Тимчасові або малі конструкції
  • Покрівля

Популярні маркування: С8, С10, С15, С18, С20.

Покрівельний профнастил

Застосовується для покриття дахів та зведення парканів. Зберігаючи відносно невелику вагу, високий профіль і товщина сталі дають листу додаткову міцність. Дах з покрівельного профнастилу спокійно витримує тиск вітру і великі об’єми снігу при будь-яких кутах нахилу скатів.

Основні характеристики:

  • Товщина сталі: 0,35 – 1 мм. (Частіше: 0,5 – 0,7 мм)
  • Висота профілю: від 18 до 100 мм. (Частіше: 35 – 60 мм)

Призначення і застосування:

  • Покрівля
  • Паркани та огорожі середньої і великої висоти
  • Облицювання стін

Популярні маркування: ПК15, ПК20, ПК35, ПК45, ПК60

Несучий профнастил

Найміцніший, важкий і витривалий тип профільованого листа. Використовується в якості елемента несучих конструкцій, для покрівлі з великими механічними навантаженнями та встановлення огорож підвищеної міцності. Рідше – як декоративного облицювання.

Основні характеристики:

  • Товщина сталі: 0,5 – 2,1 мм.
  • Висота профілю: від 50 до 100 мм.
  • Є додаткові ребра жорсткості

Призначення і застосування:

  • Несучі конструкції
  • Зовнішні стіни
  • Паркани підвищеної міцності

Популярні маркування: Н60, Н75, Н85, Н100

Форми профілю

Окрім висоти хвилі профлиста, велике декоративне і практичне значення має його форма. Форма та ширина профілю впливають на жорсткість і міцність листа. Це дає можливість по-різному використовувати профнастил зі схожими характеристиками, але який відрізняється формою хвилі.

  • Хвилястий – профнастил з плавним профілем та невеликою глибиною хвилі. Призначений для декоративного оздоблення фасадів, невисоких парканів та у якості легкої покрівлі малих конструкцій.
  • Трапецієподібний профіль формує посилені ребра жорсткості листа. Профнастил може витримати підвищені навантаження. Найефективніша форма профнастилу для будь-яких завдань.
  • Касетний профнастил з П-образним профілем перетину. Основне застосування – облицювання фасадів.

Типи покриття

Покриття металу, з якого зроблений профнастил, визначає термін служби листа. Чим якісніше тип покриття, тим краще захищений метал від наскрізної корозії.

Оцинкована сталь

Найпростіший і дешевий рівень захисту сталевого листа від корозії. Профнастил з такого металу використовують як тимчасовий матеріал. Він швидко втратить свій блиск, а вологе та агресивне середовище швидко доберуться до слабо захищеного металу.

Алюмоцинк

Покриття, яке зберігає оригінальний колір сталі та захищає метал від впливу агресивних середовищ. Суміш цинку, алюмінію та кремнію непогано справляється із захистом металу від солей та впливу хімічних речовин. При цьому, захист від механічних ушкоджень слабкий.

Максимальний захист сталі від наскрізної корозії і механічних ушкоджень забезпечать різні типи полімерних покриттів.

Глянцевий поліестер

Полімерне покриття товщиною 25 мкм. з лаковим блиском поверхні. Найпоширеніший тип кольорових покриттів для профнастилу з дуже великою палітрою стійких до вигоряння кольорів.

Матовий поліестер

Як і глянцевий, матовий поліестер дуже популярний серед замовників профлиста. Поверхня покриття не блищить на сонці і має приємну, шорстку на дотик, поверхню товщиною 25-35 мкм. Матове покриття дає додаткову стійкість кольору до вигоряння, а більша товщина краще захищає від подряпин та сколів.

PVDF

28 мкм товщини покриття забезпечать сталь профнастилу надійним захистом від агресивних елементів у повітрі та грунті. Колір покриття не вигоряє на яскравому сонці. ПВДФ не боїться різких перепадів температур.

DecoPrint

Декоративне покриття з хорошими антикорозійними властивостями. Декопрінт – великі можливості для дизайнерських рішень. Більше 80 доступних варіантів принта задовольнять інтереси самого сміливого проекту. Товщина покриття – 30-35 мкм.

PU-Rock

Виключно приємне на вигляд і на дотик полімерне покриття товщиною 30-50 мкм. Крім зовнішньої ефектності, PU-Rock, це високий ступінь захисту від впливу агресивного середовища та різких перепадів температур. Оптимальне рішення для встановлення забору та покрівлі у регіонах з вологим та солоним повітрям. Важлива властивість – еластичність покриття та надійний захист профнастилу від сильного вітру, тиску снігу  граду.

RWS

Дуже гнучке і міцне двостороннє покриття товщиною 35 + 35 мкм. Не часто використовується у виробництві профнастилу, але це гарне рішення для високоякісних зборів та інших проектів, де буде видно обидві сторони профільованого листа або об’єкт знаходиться в прямому контакті з водою і вологою, що вимагає додатковий захист металу.

Переваги профнастилу

  • Висока міцність і надійність матеріалу
  • Тривалий термін служби. Необхідно врахувати вміст цинку і тип полімерного покриття профлиста.
  • Великий вибір кольорів та відтінків
  • Невелика вага готового виробу
  • Простий монтаж і заміна
  • Висока стійкість до впливу зовнішнього середовища. З урахуванням типу покриття, що відповідає умовам навколишнього середовища.

Недоліки профнастилу

  • Використовуючи профнастил в якості покрівельного матеріалу, обов’язково необхідно робити якісну шумо- і теплоізоляцію.
  • Профнастил гримить і гуде під поривами вітру та потоками дощу.
  • Неправильно підібраний тип покриття або спроба заощадити, купивши просту оцинкування або лист з низьким вмістом цинку під довгостроковий проект, провокують поразку стали корозією.

Назад

Схожі статті

Контакти

Головний офіс

01133, м. Київ,
вулиця Генерала Алмазова, 13

Виробництво і склад

ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3

каталог
Каталог Metipol
прайс-лист
ПРАЙС Metipol
корисно
Корисні документи