Назад
Шифер з азбесту небезпечний. Що з цим робити?
16.09
2021
Шифер з азбесту. Небезпечний, але все ще актуальний
Шифер та інша продукція на основі азбесту все ще дуже популярні в якості будівельного матеріалу. Небезпечний для здоров’я і життя людини, шифер що містить азбест, вільно продається на ринку України і активно використовується у будівництві. Продавець підкуповує клієнта низькою ціною та та тисне на традиційне “перевірений-надійний”.
Практично невидимий та невловимий азбестовий пил негативно впливає на наше здоров’я як один з впливових чинників ризику захворювання на рак. Не за один день, але за роки постійного контакту з цим силікатом, організм насичується його мікроскопічними частинками. Це провокує важкі форми онкології, хвороби верхніх та нижніх дихальних шляхів, легенів.
На сьогоднішній день в Україні близько 40% від загальної площі скатних покрівель все ще покриті шифером. Його частка знижується. Але причина не стільки в усвідомленні шкоди та ризику здоров’ю, скільки у стабільному зростанні цін на азбест.
Україна проти азбесту. Звідки він на ринку?
На щастя, держава та суспільство не стоять осторонь цієї проблеми. Зараз Верховна Рада України працює над “Законом про систему громадського здоров’я”, стаття 27 якого забороняє виробництво і використання азбесту (та матеріалів, що містят азбест) в будь-яких будівельно-монтажних роботах. У лютому 2021 року законопроект #4142 було прийнято у першому читанні. Залишається розраховувати на якнайшвидше приняття у другому читанні, підпис Президента та публікацію Закону для його вступу в дію.
Але поки законопроект в роботі і проходить читання у парламенті, давайте розберемося з тим, звідки на наш ринок надходить небезпечна для здоров’я продукція з азбесту. За допомогою звернемося до колег з УЦСБ, які провели аналіз ринку азбесту та шиферу України і поділились наступною інформацією.
Основні виробники азбесту в світі
- Росія
- Казахстан
- Китай
У Канаді (раніше 30% світового ринку) та Бразилії виробництво хризотил-азбесту заборонено.
Основні експортери азбесту в світі
- Росія – 67% світового експорту (187 млн доларів)
- Казахстан – 23% (65 млн)
Відповідно, в Україну азбест імпортується на ⅓ з Казахстану і на ⅔ з Росії. З цієї сировини виробляється азбестовмісна продукція на заводах практично у всіх регіонах країни.
Є й винятки. Частина виробництв вже перейшли на випуск безасбестового шиферу.
Якісна альтернатива
Metipol ставить перед собою важливу соціально орієнтовану мету. Спільно з нашими друзями і партнерами по галузі УЦСБ ми говоримо про проблему азбесту в Україні та прагнемо запропонувати кінцевому споживачеві якісну, а головне, безпечну альтернативу. Україна зобов’язана докласти максимум зусиль для повного виведення з експлуатації азбесту і матеріалів на його основі.
Незабаром шиферу, вже змонтованому на покрівлях, знадобиться сучасна альтернатива за доступною ціною та високими експлуатаційними характеристиками.
Як виробник фарбованого металу, Metipol рекомендує звернути увагу на профнастил та металочерепицю зі сталі з полімерним покриттям. Це надійний, міцний і легкий покрівельний матеріал, набагато зручніший для транспортування та монтажу ніж шифер. Але найголовніше, продукція з пофарбованої сталі безпечна для здоров’я, що підтверджують сертифікати санітарно-епідеміологічної експертизи.
Гарантія від 10 до 25 років – це ще одна безперечна перевага у порівнянні з шифером. Строк експлуатації та гарантія якості на фарбований метал залежить від типу покриття, яке дає можливість підібрати профлист або металочерепицю під різні задачи та особливості оточуючого середовища. Різномаїття фактур та широка палітра в асортименті – спосіб реалізувати практичний проект за своїм смаком.
Для заміни шифера на металочерепицу та профнастил зі сталі Metipol рекомендуємо звернутись до найближчої точки продажу наших партнерів – виробників готової продукції для кровлі.
Назад
Схожі статті
Контакти
Головний офіс
01133, м. Київ,
вулиця Генерала Алмазова, 13
Виробництво і склад
ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3