Назад
Стало відомо про переможців конкурсу STEEL FREEDOM 2020
01.12
2020
Компанія Metipol з великим задоволенням прийняла участь у Steel Freedom Architecture Festival 2020 і ми вдячні організаторам за запрошення.
Щиро вітаємо та ділимось проектами переможців фіналу цьогорічного студентського архітектурного конкурсу, що відбувся 28 листопада. Ці молоді архітектори – майбутнє української та світової архітектури. Саме вони будуть формувати неповторний та гармонійний вигляд наших міст завдяки сміливим і нестандартним проектам.
Наша співпраця, це взаємний обмін ідеями та досвідом. Команда Metipol завжди готова допомогти всім учасникам STEEL FREEEDOM підібрати оптимальні покриття для втілення проектів будь якої складності, що забеспечать їх максимальну функціональність та привабливий вигляд, а також, довговічність і надійність конструкцій.
Вперше Фестиваль відбувся у закритому форматі з онлайн-трансляцією, об’єднавши майже 5 000 глядачів.
STEEL FREEEDOM 2020 в цифрах:
125 зареєстрованих команд (абсолютний рекорд за сім років проведення конкурсу)
14 вищих навчальних закладів
72 розроблених проекти
67 команд півфіналістів, з них:
- 22 проекти у категорії «Створення проекту стадіону в м. Маріуполь» (Замовник Маріупольська міська рада)
- 45 проектів у категорії «Створення проекту багатофункціонального спортивно-навчального комплексу у м. Івано-Франківськ» (Девелопер DC Evolution)
В першій частині фестивалю Steel Freedom Architecture Festival 20 команд фіналістів STEEL FREEDOM 2020 презентували свої конкурсні проекти у двох категоріях:
- Створення проекту стадіону в м. Маріуполь (Замовник Маріупольська міська рада*)
- Створення проекту багатофункціонального спортивно-навчального комплексу у м. Івано-Франківськ (Девелопер DC Evolution)
*Маріупольська міська рада виступила замовником Steel Freedom 2018 у категорії «Створення проекту житлового будинку в сегменті доступного житла в м. Маріуполь» в номінації для молодих архітекторів. Об’єкт стане знаковим, як для Маріуполя, так і для країни в цілому, оскільки це перший в Україні житловий будинок в металевому каркасі. Восьмиповерховий будинок (300 т металу, 7 тис. м², 120 квартир) побудують у 2021 році.
Маріупольська міська рада виступила замовником Steel Freedom 2019 у категорії «Створення проекту соціального офісу з громадською приймальнею міського голови в м. Маріуполь». Проведено тендер і визначено переможця на проектування соціального офісу за концепцією студентів призерів конкурсу та яка перемогла на громадському голосуванні в Маріуполі.
Представники журі – знані архітектори України та експерти в будівельній галузі, оцінювали 20 проектів команд фіналістів відповідно до наступних критеріїв: використання металевих конструкцій, як основного матеріалу реалізації ідеї проекту , відповідність архітектурної та конструктивної форм, містобудівна концепція, функціональність і художня виразність, оригінальність і новизна ідеї.
Аудитор компанії Baker Tilly слідкував за ходом голосування та виставлення оцінок журі під час захисту конкурсних проектів, а також здійснював контроль під час підрахунку голосів, забезпечуючи прозорість та коректність даних.
В другій частині архітектурного фестивалю Дмитро Васильєв, головний архітектор архітектурного бюро ARCHIMATIKA, в своїй лекції «Чому?» дав поради архітекторам, Олексій Образцов, архітектор бюро АрхОбраз, розповів про «Гіперпідключення», Олександр Максімов, Головний архітектор проектів AVG Group та реновації частини заводу «Арсенал», поділився особливостями забудови в історичній частині міста, Володимир Йосипчук, головний архітектор проектів AVR development та провідні архітектори Віталій Квич та Андрій Базів підняли питання переходу від проектування до урбаністики.
Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution, в своїй доповіді «Комерційний підхід до девелопменту традиційно бюджетних об’єктів» підняв актуальні питання у будівництві.
І найочікуваніша частина архітектурного фестивалю – церемонія нагородження переможців архітектурного студентського конкурсу STEEL FREEDOM 2020.
За результатами голосування журі цьогорічними переможцями STEEL FREEDOM в категорії «Створення проекту багатофункціонального спортивно-навчального комплексу у м. Івано-Франківськ» стали команди:
1 місце
І-968
Національний університет «Львівська політехніка»
Альошина Вікторія
Усик Юрій
Левицький Олександр
Куратор Пелех Андрій Богданович
2 місце
І-751
Київський національний університет будівництва та архітектури
Одеська державна академія будівництва та архітектури
Чернявська Олександра
Гурицький Ілля
Верхола Ольга
Кріпакова Олександра
Семенов Едуард
3 місце
І-566
Київський національний університет будівництва та архітектури
Голубєва Ірина
Дерпа Роман
Швед Антон
Отрошко Денис
Кошелюк Владислав
Куратор Іносова Тетяна Юріївна
За результатами голосування журі цьогорічними переможцями STEEL FREEDOM в категорії «Створення проекту стадіону в м. Маріуполь» стали команди:
1 місце
М-704
Київський національний університет будівництва та архітектури
Бєлокопитов Даніла
2 місце
М-301
Національний університет «Полтавська політехніка ім. Ю.Кондратюка»
Хомич Єлизавета
Куратор Семко Павло Олександрович
3 місце
М-234
Київський національний університет будівництва та архітектури
Гейдаров Муса
Шабуневич Валерій
Перестюк Вадім
Попова Марина
Нагородний Ярослав
Команди-переможці, які посіли 1, 2 і 3 місця, отримали грошові сертифікати в розмірі 30 000 грн, 25 000 грн і 20 000 грн відповідно та подарунки від партнерів конкурсу – компаній Метінвест та Trimble (Tekla / SketchUp).
Вадим Гунько, генеральний директор Донбас Арена, директор по експлуатації ФК Шахтар від імені замовника проекту Маріупольської міської ради нагородив команду М-704 за 1 місце в номінації «Створення проекту стадіону в м. Маріуполь» грошовим призом в розмірі 1 500 $.
Генеральний партнер конкурсу компанія Метінвест, провідний виробник металопрокату в Україні, подарувала ексклюзивний приз – архітектурну подорож на «Експо-2020» в Дубаї у наступному році команді М-235 (Бондарчук Богдан, Гут Тетяна, Компанієць Тарас з Київського національного університету будівництва та архітектури)
Девелопер проекту DC evolution відзначила спеціальними призами команди І-972 (Кочерга Єлизавета, Фещенко Олеся з Київського національного університету будівництва та архітектури) та М-656 (Казанцева Ганна, Четверик Дар‘я, Куратор Мерилова Ірина Олександрівна з Придніпровської державної академії будівництва та архітектури).
Компанія AVR development запросила дві команди студентів відвідати місто Львів та об’єкти компанії з екскурсією від спеціалістів та авторів реалізацій, які поділяться своїми практиками та технологіями.
І-968 – нагороджено за найкращі урбаністичні рішення в прокті
Альошина Вікторія, Усик Юрій, Левицький Олександр, куратор Пелех Андрій Богданович з Національного університету «Львівська політехніка»
М-301 – Застосування інноваційних конструкцій та систем в проекті
Хомич Єлизавета, куратор Семко Павло Олександрович з Національного університету «Полтавська політехніка ім. Ю.Кондратюка»
GRAPHISOFT CENTER UKRAINE відмітила команду I-686 (Олійник Василь, Лук’янченко Софія, куратор Баб’як Володимир Іванович з Національного університету «Львівська політехніка») ліцензією ARCHICAD 24 на 1 рік для всіх членів команди.
та I-240 (Довбуш Софія, Мандзій Христина, куратор Хамар Ігор Григорович з Національного університету «Львівська політехніка») курсом з категорії Online Video Courses для всіх членів команди.
Європейська Архітектурна Студентська Асамблея подарувала участь у міжнародному воркшопі команді М-704 (Бєлокопитов Даніла з Київського національного університету будівництва та архітектури)
Команда М-234 (Гейдаров Муса, Шабуневич Валерій, Перестюк Вадім, Попова Марина, Нагородний Ярослав з Київського національного університету будівництва та архітектури) отримали набір книг з оглядом кращих проектів світової архітектури від компанії Rauta.
SSAB презентувала професійний архітектурний конструктор ARCKIT для вивчення архітектурного 3D-моделювання команді І-853 (Мельник Віталія, Кукурудза Андріана, Стечак Андрій з Національного університету «Львівська політехніка»).
Учасник журі, компанія, яка підтримує найсміливіші проекти – Archimatika подарувала архітектурну подорож до Копенгагена в травні 2021 команді М-301 (Хомич Єлизавета, куратор Семко Павло Олександрович з Національного університету «Полтавська політехніка ім. Ю.Кондратюка»).
Компанія Protan, відмітила команду І-329 (Дейнека Аліна, Гошовська Роксолана, Грушаник Надія, Фінагеєва Анастасія, Януль Юлія, куратор Вознюк Леонід Іванович з Національного університету «Львівська політехніка»), подарувавши сертифікат на покупки в Цитрус на 10 000 грн.
ЛІРА САПР підтримала команди, вручивши:
М-704 – Програмний Комплекс Сапфір
Київський національний університет будівництва та архітектури
Бєлокопитов Даніла
I-913 – Програмний Комплекс Ліра-САПР
Одеська державна академія будівництва та архітектури
Говорова Валерія
Курманенко Владислав
Тімченко Катерина
Якименко Юрій
Заярна Єлизавета
Куратор Ковтуненко Олексій Володимирович
М-301 – Програмний Комплекс Ліра-САПР
Національний університет «Полтавська політехніка ім. Ю.Кондратюка»
Хомич Єлизавета
Куратор Семко Павло Олександрович
I-968 – Програмний Комплекс Ліра-САПР
Національний університет «Львівська політехніка»
Альошина Вікторія
Усик Юрій
Левицький Олександр
Куратор Пелех Андрій Богданович
Незмінний партнер конкурсу Trimble/Tekla подарувала річні ліцензії SketchUp Studio та майстер-клас від експертів Trimble по застосуванню новітніх технологій в будівництві (Trimble Connect / Rhino / SketchUp) команді M-234
Київський національний університет будівництва та архітектури
Гейдаров Муса
Шабуневич Валерій
Перестюк Вадім
Попова Марина
Нагородний Ярослав
А також майстер-клас від експертів Trimble по застосуванню новітніх технологій в будівництві (Trimble Connect / Rhino / SketchUp) для команд:
I-566
Київський національний університет будівництва та архітектури
Голубєва Ірина
Дерпа Роман
Швед Антон
Отрошко Денис
Кошелюк Владислав
Куратор Іносова Тетяна Юріївна
I-444
Національний університет «Львівська політехніка»
Хоміцький Тарас
Тринога Юрій
Рейнат Єлизавета
Куратор Моркляник Оксана Ігорівна
I-968
Національний університет «Львівська політехніка»
Альошина Вікторія
Усик Юрій
Левицький Олександр
Куратор Пелех Андрій Богданович
M-795
Київський національний університет будівництва та архітектури
Охріменко Анна
Савченко Андрій
Гриненко Валерія
Сема Валерія
Куратор Цюпин Євген Іванович
M-703
Одеська державна академія будівництва та архітектури
Волков Дмитро
Руденок Ростислав
Хома Вікторія
Черненко Андрій
Компанія Метіпол подарувала одноденний рафтинг-тур по Південному Бугу команді І-573
Київський національний університет будівництва та архітектури
Маринін Володимир
Соколова Ірина
Сапожник Анастасія
Голуб Поліна
Балига Ольга
Сертифікат на проходження курсу Revit Architecture від in.Lab School дістався команді I-921
Національний університет «Львівська політехніка»
Стефанів Діана
Куратор Юрчишин Оксана
Команда I-329 (Дейнека Аліна, Гошовська Роксолана, Грушаник Надія, Фінагеєва Анастасія, Януль Юлія, куратор Вознюк Леонід Іванович з Національного університету «Львівська політехніка») отримали приз від PRAGMATIKA.MEDIA – сертифікат на публікацію у виданні Pragmatika.
Команда І-968 (Альошина Вікторія, Усик Юрій, Левицький Олександр, куратор Пелех Андрій Богданович з Національного університету «Львівська політехніка») отримала приз від AVG груп – окуляри віртуальної реальності.
В результаті онлайн-голосування були визначені дві команди в номінації Приз глядацьких симпатій:
М-301
Національний університет «Полтавська політехніка ім. Ю.Кондратюка»
Хомич Єлизавета
Куратор Семко Павло Олександрович
І-751
Київський національний університет будівництва та архітектури
Одеська державна академія будівництва та архітектури
Чернявська Олександра
Гурицький Ілля
Верхола Ольга
Кріпакова Олександра
Семенов Едуард
Команди отримали 3D ручки від Організатора конкурсу – Асоціації УЦСБ та подарунки від Метінвест.
Організатором фестивалю STEEL FREEDOM ARCHITECTURE FESTIVAL та Національного студентського архітектурного конкурсу STEEL FREEDOM виступає Асоціація Український центр сталевого будівництва, місія якої просування сталі, як кращого матеріалу в будівництві та реконструкції об’єктів нерухомості.
Генеральний партнер конкурсу – Група Метінвест.
Офіційні партнери: GreenCoat / SSAB, Tekla Structures / SketchUp, Метіпол, ЛІРА-САПР, RAUTA, Protan, CKS:center of frame construction, GRAPHISOFT CENTER UKRAINE
За підтримки: EASA Ukraine, in.Lab School, Національної спілки архітекторів України.
Медіа-партнери: Pragmatika, The Architect, Build Portal, Property times, ProfBuild, Vertaki, Капстроительство, ProfiDom, Budynok.com.ua, Marketer, UaProm, Будівельний журнал, Cushman & Wakefield.
Назад
Схожі статті
Контакти
Головний офіс
01133, м. Київ,
вулиця Генерала Алмазова, 13
Виробництво і склад
ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3