EN PL RU
Ми виготовили фарбованої сталі
Ми виготовили фарбованої сталі

Назад

Ухил покрівлі з металочерепиці. Мінімальний і оптимальний кут.

23.10

2020

Яким повинен бути ухил покрівлі з металочерепиці – важливе завдання, яке належить вирішити плануючи та реалізуючи проект.

Вибір металочерепиці в якості покрівлі – правильне рішення. Це вдале поєднання ціни, характеристик і зовнішньої привабливості. Залишається скорегувати конструкцію даху так, щоб металочерепиця прослужила довго, надійно та без додаткових витрат. Для цього необхідно знати специфіку металочерепиці і клімат, в якому її експлуатуватимуть.

Коротко про металочерепицю

Металочерепиця, це листи оцинкованої сталі з полімерним покриттям, яким було надано форму хвилі, яка нагадує класичну черепицю. Лист металу покривається шаром цинку, пасивується, грунтується під основу для полімерного покриття. Фінальний етап – нанесення кольорового або декоративного полімерного покриття.

Вміст цинку у металочерепиці захищає метал від наскрізної корозії. Чим вище його вміст г/м2 (Zn100, Zn140, Zn200 і т.д.), тим довше вона прослужить.

Полімерне покриття формує зовнішній вигляд металочерепиці. Воно дає додатковий захист сталі від корозії та механічних пошкоджень (град, сніг, гілки і т.д.). Різні типи полімерних покриттів мають унікальні властивості, які треба врахувати при виборі покрівельного матеріалу.

Висота і форма профілю впливають на жорсткість металочерепиці. Більш жорсткий лист витримує велике навантаження і підходить для скатів з мінімальним кутом нахилу.

Необхідно відзначити, що компанія Metipol дає гарантію від 10 до 20 років на металочерепицю та профнастил з фарбованої сталі бренду Metipol™.

Структура листа металлочерепицы

Що впливає на ухил покрівлі з металочерепиці?

Градус нахилу даху з металочерепиці визначається з урахуванням декількох ключових показників. Взявши їх до уваги, можна отримати максимальну ефективність покрівлі та мінімізувати витрати:

  • Товщина сталі та вміст цинку у листі металочерепиці
  • Тип полімерного покриття
  • Висота профілю та жорсткість листа
  • Розмір листа
  • Сила вітру та кількість опадів у регіоні
  • Кроквяна система даху і опалубка

Технічні особливості металочерепиці наведені вище. Приділимо увагу природі і конструкції даху.

Вітер – навантаження на металочерепицю

Будь-яка площина має парусність. Вже на етапі проекту необхідно врахувати силу та напрямок вітру на ділянці будівництва.

Якщо на місцевості не буває сильного вітру, можна ставити дах будь-якої геометрії із будь-яким кутом нахилу. Слабкий потік не буде навантажувати площину скатів.

І навпаки, сильний вітер та часті пориви ускладнюють задачу. Щоб знизити тиск на покрівлю, потрібно ставити дах з невеликим ухилом. Найменший опір вітру зніме навантаження з металочерепиці та несучої конструкції. Якщо це неможливо, доведеться робити посилені крокви та опалубку. А металочерепицю слід стелити використовуючи додаткові кріплення.

Опади – навантаження на металочерепицю

У регіонах з рясними снігопадами ухил даху з металочерепиці буде залежати від кроквяної системи і теплоізоляції даху.

При слабкій термоізоляції сніг буде швидше танути і не затримається на покрівлі, що вільно віддає тепло. Гарна теплоізоляція, навпаки, не віддасть тепло через дах. Сніг буде спокійно накопичуватись, а навантаження на металочерепицю і крокви зросте в рази. Тому несуча конструкція з мінімальним кутом скатів має бути посилена. Покрівля з високим ухилом знизить зчеплення снігу з металочерепицею і його тиск на дах.

Мінімальний градус нахилу скатів металочерепиці в дощових областях потребує максимум уваги до гідроізоляції всіх стиків, точок кріплення та системи водовідведення.

Мінімальний та оптимальний ухил покрівлі для металочерепиці

Перш ніж перейти до мінімального та оптимальному куту нахилу даху з металочерепиці, потрібно зафіксувати базові значення:

  • Ухил покрівлі вимірюється в градусах або відсотках
  • Нахил ската покрівлі розраховується щодо лінії горизонту.
  • “0” градусів – значення для абсолютно плаского даху. По факту, ніколи не застосовується. Крайнє значення 1,5-2 градуси для відводу води.
  • Діапазон мінімальних кутів нахилу для дахів з металочерепиці, який заявляють виробники – 11-45 градусів.

Мінімальний кут нахилу

Коли мова йде про дах з металочерепиці, ми одразу відкидаємо варіант з пласкою крівлею. Стелити пласку покрівлю з вираженим профілем, це непрактично, неефективно і, як мінімум, дивно.

Деякі виробники металочерепиці декларують мінімальний нахил скатів для своєї продукції у 11 градусів. Досвідчені будівельники не рекомендують стелити покрівлю під цим кутом, але сучасні технології профілювання металочерепиці дозволяють працювати з нахилом у 10-12 градусів. Найпоширеніший мінімум – 14 градусів.
Проектуючи мінімальний ухил покрівлі, необхідно:

  • Збільшити нахлест листів металочерепиці у місцях стиків.
  • Зробити додаткову гідроізоляцію, щоб не допустити просочування дощової води і талого снігу під покрівлю.
  • Збільшити частоту обрешітки та посилити крокви у регіонах зі сніжними зимами. Скупчення снігу можуть продавити слабку конструкцію
  • Використовувати металочерепицю, яка має технічні рекомендації для відповідного кута нахилу.
  • Використовувати металочерепицю на основі товстої сталі, з високим вмістом цинку та жорстким профілем.

Оптимальний кут нахилу

Оптимальний ухил покрівлі з металочерепиці становить 20-30 градусів для двоскатних і односкатних дахів. Це найкраще поєднання фізичних властивостей і витрат на встановлення. При такому нахилі, металочерепиця ефективно відводить дощову воду, а снігу буде складніше утримуватися на схилах. Вітер не створює сильний тиск та не викликає парусність площини, деформуючи листи металочерепиці.

Економіка при встановленні покрівлі під кутом 20-30 градусів також найбільш ефективна. Решетування і кроквяна система не вимагають посилення, як для покрівлі з мінімальним ухилом. Площа покриття металочерепицею значно нижче ніж розрахунок матеріалу для даху з кутом у 45 градусів.

В якості резюме. Плануючи ухил покрівлі для металочерепиці варто врахувати якість матеріалу, рекомендації виробника і клімат. Ці умови необхідно порівняти з власними побажаннями та бюджетом на металочерепицю і надійну несучу конструкцію.

Metipol рекомендує звернутись до наших партнерів у вашому регіоні, щоб купити металочерепицю з гарантією до 20 років.

Назад

Схожі статті

Контакти

Головний офіс

01133, м. Київ,
вулиця Генерала Алмазова, 13

Виробництво і склад

ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3

каталог
Каталог Metipol
прайс-лист
ПРАЙС Metipol
корисно
Корисні документи