EN PL RU
Ми виготовили фарбованої сталі
Ми виготовили фарбованої сталі

Назад

Що таке металочерепиця. Чому вона так популярна?

24.06

2020

До підготовки великого ремонту або будівництва багато з нас ніколи не стикалися з вибором будівельних матеріалів. Ми не знаємо технічних властивостей, особливостей експлуатації, переваг та недоліків. Виникає безліч питань.

Цією статтею Meipol розпочинаэ цикл матеріалів про готову продукцію, яка виробляється з фарбованої сталі Metipol ™. Ми постараємось відповісти на питання, які допоможуть вам вибрати металочерепицю, профнастил та системи водостоку у найближчому населеному пункті, що повністю відповідають вашому смаку, вимогам і бюджету.

Металочерепиця. Що це?

Про значення даху та покрівельного матерыалу немає сенсу повторюватись. Немає даху – немає вдома. Обираючи покрівлю ви одразу потрапляєте на тисячі пропозицій купити металочерепицю різних кольорів та видів. Але що це таке і чому цей матеріал такий популярний?

Металочерепиця. Що це?

Металочерепиця – легка, міцна, довговічна і естетично приваблива покрівля з досить широким діапазоном цін, який дозволяє назвати цей будівельний матеріал доступним.

Структура металочерепиці, це лист сталі або алюмінію, захищений від наскрізної корозії шаром цинку та підготовлений для нанесення кольорового покриття, яке формує зовнішній вигляд виробу і надає додатковий захист від корозії металу.

Структура листа металочерепиці

 • Сталевий лист відповідає за міцність майбутньої покрівлі.
  Товщина сталі визначає міцність та гнучкість листа. Від цього залежить довговічність готової продукції.
  – Сталь товщиною 0,35 – 0,4 мм. – дуже гнучка, але з коротким терміном експлуатації (10-15 років.). Це не найкраще рішення для матеріалу даху будинку. Швидше, для тимчасових конструкцій з невеликою площею і низьким механічним навантаженням. Така металочерепиця приваблює низькою ціною. Але одномоментна економія не повинна увести в оману при виборі покрівлі будинку.
  – Сталь товщиною 0,45 мм. Це значення дозволяє використовувати металочерепицю як основне покриття. Запасу міцності достатньо, щоб витримати основні навантаження. Ключова рекомендація – не використовувати на дахах з мінімальним кутом нахилу скатів (12-14 градусів) і в регіонах зі сніжними зимами. Товщина листа не гарантує надійність при великому скупченні снігу на даху.
  – Товщина сталі 0,5+ мм. – оптимальна характеристика для придбання металочерепиці як матеріалу для основної покрівлі. Нею можна покрити дах з будь-яким кутом скату (але не менше 12 градусів) і площі. Термін експлуатації такої покрівлі становить 25-50 років з урахуванням типу полімерного покриття.
 • Шар цинку – основний антикорозійний захист. Найголовніше – чим вищий вміст цинку, тим краще.
  – Вміст цинку 100 г/м2 і нижче – показник низького рівня захисту від наскрізної корозії. Сталь буде чутлива до механічних пошкоджень і навантажень. Готова продукція з такого матеріалу підійде для реалізації тимчасових проектів і об’єктів з невеликою площею покриття.
  – Вміст цинку 140 г/м2 забезпечить більш високий рівень захисту металу і подовжить його експлуатацію майже у два рази. Але цього недостатньо для виробництва металочерепиці високої якості з дійсно тривалим терміном служби.
  – Оптимальний вміст цинку для надійної та якісної металочерепиці, яка, з урахуванням типу полімерного покриття, прослужить до 50 років – 200 г/м2 і більше. Цей показник забезпечить ефективний захист від наскрізної корозії. На підтвердження якості, Metipol надає гарантію виробника 15-20 років на готову продукцію зі сталі з вмістом цинку від 200 г/м2.
 • Пасивуючий шар – підготовка для нанесення покриття
 • Грунтовка – підготовка для нанесення покриття
 • Емальоване покриття зворотної сторони (сталь та металочерепиця можуть бути і з двостороннім кольоровим покриттям)
 • Кольорове покриття – тип та колір покриття відповідають за зовнішній вигляд і додатковий захист від впливу навколишнього середовища. Якість покриття має велике значення. В асортименті Metipol™ представлені популярні та ексклюзивні типи полімерних покриттів:
  Стандартний поліестер – Глянцеве покриття товщиною 25 мкм. з блискучою поверхнею. Підходить для будь-яких (але не екстремальних) кліматичних умов. Металочерепиця з цим покриттям досить пластична та стійка до корозії.
  Матовий поліестер – Товще стандартного поліестеру (35 мкм.) і має схожі характеристики. Основні відмінності – більш висока стійкість кольору та матове покриття з характерною фактурою.
  DecoPrint – Товщина 35 мкм. гарантує якісну захист металу від наскрізної корозії і механічних пошкоджень. Декоративне покриття з імітацією дерева або каменю – нові можливості для проекту.
  PU-Rock – покриття з приємною на дотик та вигляд шовковистою поверхнею. Товщина 50 мкм. і поліуретанова основа – ефективний захист та стійкість до корозії, складного клімату й агресивного середовища. Детальніше про покриття PU-Rock
  PVDF – Полімерне покриття на основі полівінілфториду і акрилу товщиною 28 мкм. Відрізняється підвищеною стійкістю до агресивного середовища, різким і екстремальним перепадів погоди, і відмінною антикорозійним захистом металу. Відмінне рішення для застосування в місті, сільськогосподарських об’єктах і складних кліматичних умовах. Детальніше про покриття PVDF

Є металочерепиця на основі мідного листа, для якої не застосовується полімерне покриття. Вона формується та стелиться на дах в чистому вигляді і з часом покривається патиною. Цей вид покрівлі стоїть окремо і не популярний через дуже високу ціну.

Як роблять металочерепицю

Виробництвом металочерепиці займаються компанії-профілювальники. Саме вони забезпечують асортимент готової продукції у всьому його розмаїтті.

Вже фарбовану сталь в рулонах пропускають під сильним тиском через профілюючи ролики. Вони надають листу металу хвилясту форму. Для максимальної схожості з черепичною кладкою, по сталевому листу пропускають поперечні хвилі. Після цього йде нарізка металочерепиці на листи і продукція готова до продажу та монтажу.

Що таке металочерепиця. Чому вона так популярна?

В залежності від висоти хвилі та відстані між поперечними хвилями, металочерепиця ділиться на різні типи та види. Читайте про це більш докладну статтю – Види металочерепиці. На зовнішній вигляд та властивості металочерепиці впливає й форма листа. За замовчуванням дизайн листа повторює форму кладки класичної черепиці. Але технології, тенденції дизайну та архітектури, помітно розширюють асортимент форм.

Сьогодні можна придбати готове або замовити унікальне рішення на будь-який смак та проект.

Резюме

Обираючи металочерепицю, у пошуку оптимального співвідношення ціни та якості, необхідно враховувати одне правило. Чим тонше та дешевше лист, тим нижче якість і термін експлуатації покрівлі.

Уточніть у продавця товщину сталі, вміст цинку і тип покриття. Обов’язково перевірте якість та цілісність полімерного покриття. Воно повинно бути рівномірним, без тріщин та подряпин. Скажіть, що вас цікавить металочерепиця зі сталі Metipol ™ – на неї поширюється гарантія до 20 років. Попросіть продавця зареєструвати гарантію на ваше замовлення і перевірте її на сайті.

Ми несемо відповідальність за якість та гарантуємо заміну пошкодженої ділянки покрівлі у гарантійному випадку.

 

Назад

Схожі статті

Контакти

Головний офіс

01011, м. Київ,
вулиця Панаса Мирного, 17

Виробництво і склад

ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3

каталог
Каталог Metipol
прайс-лист
ПРАЙС Metipol
корисно
Корисні документи