EN PL RU
Ми виготовили фарбованої сталі
Ми виготовили фарбованої сталі

Назад

Який профнастил для паркану обрати?

20.10

2020

Який профнастил для паркану обрати? Чому металопрофіль для паркану такий популярний? Зараз ми маємо відповісти на ці два важливих питання.

Відповідь на питання про популярність профільованого листа проста. Відмінні властивості профлиста у поєднанні з широким асортиментом та доступною ціною. Також треба додати простоту і швидкість монтажу. В результаті отримуємо супер-формулу: надійно – доступно – швидко.

Обираємо профнастил для паркану

Строк служби огорожі з металопрофілю впливає на ціну та якість матеріалу. 

Для тимчасових огорож підійде недорогий профнастил:

 • Товщина сталі – 0,3-0,35 мм
 • Вміст цинку – до 100 Zn
 • Одностороннє покриття з полиестеру – 20-25 мкм.

Металлопрофіль з такими параметрами спокійно прослужить 5-10 років, а більше і не потрібно. 

Паркан, службу якого розраховано на довгі роки, потребує більш надійного захист від наскрізної корозії:

 • Товщина сталі – 0,4-0,45 мм
 • Вміст цинку – 140 Zn
 • Двустороннє полімерне покриття для захисту від корозії та вигорання на сонці – PVDF, PU-Rock з широким вибором кольорів. Або DecoPrint – фарбована сталь під дерево або камінь.

Експлуатація в агресивному оточуючому середовищу потребує додаткового захисту металу від наскрізної корозії та механічних пошкоджень:

 • Товщина сталі – 0,45-0,5 мм
 • Вміст цинку – 140 Zn и более
 • Двустороннє полімерне покриття – PVDF, PU-Rock та RWS.

Какой профнастил для забора выбрать?

Типи та признаення профнастилу

Профільований лист поділяється на три основні типи:

 • С – Стеновий профлист. Основний матеріал для зведення огорож будь якого призначення. Товщина сталі: 0,3-0,7 мм 
 • П (К) – Покрівельний профнастил для покриття покрівлі з будь яким кутом нахилу скату. Товщина сталі: 0,35-1,0 мм
 • Н – Несучий металопрофіль з товстого металу для перекритть, несучих конструкцій та пласкої покрівлі. Товщина сталі: 0,35-2,1 мм

Обираючи профлист для паркану не варто орієнтуватися тільки на товщину сталі заради міцності конструкції. Зверніть увагу на маркування листу. Наприклад: С-8, С-10, С-15 і т.д., де С – тип, а цифра – висота профілю в мм. Саме вона відповідає за жорсткість профнастилу. Чим вище профіль хвилі, тим більш жорстким буде лист.

Який профіль листа обрати?

Висота хвилі профнастилу безпосередньо пов’язана з висотою огорожі та силою вітру, яка переважає в регіоні.

Для невисоких парканів у захищених від вітру місцях цілком достатньо профнастилу з маркуванням С-8. Огорожа може помітно деформуватися на сильному вітрі та при висоті більше ніж 1,5 метри.

Профнастил С-10 – лист з досить гарною жорсткістю при незначній різниці ціни з С-8. Підходить для високих огорож з великою площею. Але його може бути недостатньо в регіонах з частими і сильними вітрами.

С-14 і С-15 – профнастил з відкритого вітру боку паркану або на місцевості, де сильний вітер це норма. Висоти профілю достатньо для надійної конструкції в складних погодних умовах.

Металопрофіль з більшою висотою хвилі рідко використовується в якості матеріалу для парканів та огорож. Його призначення – покрівлі, оздоблення фасадів, внутрішні перекриття і легкі несучі конструкції.

Зовнішній вигляд і полімерні покриття

Обираючи металопрофіль на паркан слід приділити увагу кольору і типу покриття листа. Вони відповідають за зовнішній вигляд та забезпечать додатковий захист від корозії металу і вигоряння кольору на сонці.

Глянцевий поліестер

Товщина покриття – 25 мкм. Блискуче покриття на основі поліефірної фарби з хорошою стійкістю кольору. Профільований лист з цим покриттям добре підходить для помірного клімату і сезонних перепадів температур. Велика перевага – дуже широкий вибір кольорів.

Матовий поліестер

Товщина покриття – 25-35 мкм. Аналог глянцю, але з дещо більшою товщиною покриття і шорсткою поверхнею без блиску. Зарекомендував себе, як матеріал, стійкий до вигорання під яскравим сонцем та при високих температурах. Забезпечить якісний захист від корозії і механічних пошкоджень.

PU-Rock

Товщина покриття – 30-50 мкм. Дуже витончене на вигляд і шовковисте на дотик покриття, яке відрізняється підвищеною стійкістю до перепадів температур, солоного і вологого повітря, що важливо для об’єктів на морському узбережжі та біля солоних озер. Додаткова перевага – стійкість до деформації і пошкоджень.

DecoPrint

Товщина покриття – 30-35 мкм. Основна особливість покриття – декоративний принт, що імітує інші матеріали. Найпопулярніші: дерево, камінь, цегла. Metipol пропонує більше 80 варіантів цього декоративного покриття металу. За своїми характеристиками DecoPrint відповідає покриттям на основі поліестеру.

PVDF

Товщина покриття – 28 мкм. Відмінний захист металу від наскрізної корозії при будь-яких погодних умовах. Високий рівень стійкості кольору при впливі ультрафіолету і стійкість при різких перепадах температур. А також, агресивному середовищі.

RWS

Товщина покриття – 35+35 мкм. Двостороннє покриття з дуже високою пластичністю і стійкістю до механічних пошкоджень. Перш за все RWS орієнтоване на виробництво систем водостоку, але може застосовуватися для профільованого листа за індивідуальним замовленням. Наприклад, на об’єкти з дуже складними кліматичними умовами і високим вмістом вологи у повітрі та грунті.

Крім RWS, всі типи покриттів можуть бути односторонніми та двосторонніми. Двостороннє покриття металу дає додатковий захист та естетичну привабливість готовому об’єкту. Зі свого боку, компанія Metipol несе відповідальність за свою продукцію і дає гарантію від 10 до 20 років на фарбовану сталь. В тому числі, на готові вироби. Щоб бути спокійним за обраний матеріал, зверніться до точок продажів профнастилу наших партнерів у вашому регіоні та запросіть профнастил зі сталі Metipol.

Сподіваємось, що ця стаття допоможе вам правильно обрати профнастил для паркану. І він буде повністю відповідати вашим вимогам, смаку та бюджету.

Назад

Схожі статті

Контакти

Головний офіс

01011, м. Київ,
вулиця Панаса Мирного, 17

Виробництво і склад

ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3

каталог
Каталог Metipol
прайс-лист
ПРАЙС Metipol
корисно
Корисні документи