EN PL RU
Ми виготовили фарбованої сталі
Ми виготовили фарбованої сталі

Назад

Чому вигоряє металочерепиця?

07.06

2021

Потрібно розібратися, чому вигоряє металочерепиця і як цього уникнути?
На жаль, це одна з частих скарг на найпопулярніший покрівельний матеріал. Ніхто не хоче, вклавши кошти, час і сили, через кілька років “милуватися” вигорівшим дахом. Але поганий зовнішній вигляд, це сигнал про більш серйозні проблеми, що тягне за собою вигоряння покрівлі. Як виробник фарбованого металу для металочерепиці та профільованого листа, Metipol дасть відповіді та рекомендації щодо вибору якісного покрівельного матеріалу.

Чому вигоряє металочерепиця. Причини

Основні причини втрати кольору у металочерепиці та профнастилу пов’язані з технічними характеристиками фарбованого металу і вибором готової продукції для монтажу покрівлі. У поєднанні з додатковими факторами, вони можуть спровокувати швидке вигоряння та зниження захисних властивостей покриття.

Чому вигоряє металочерепиця?

Ключові причини:

Невідповідність реальних характеристик заявленим продавцем і виробником.

На жаль, на ринку України досить багато фарбованого металу та металочерепиці сумнівного походження. Ознаками неякісної продукції є низька ціна у поєднанні з відсутністю сертифікатів якості та гарантії на цей товар.

Продавець привертає клієнта дуже доступною ціною. Але одномоментна вигода чревата набагато більшими витратами вже через кілька років. Кольорове покриття вигоряє і відшаровується, а недостатній вміст цинку на тонкому листі стали провокує наскрізну корозію металу.

Неправильний вибір типу полімерного покриття

Ще одна помилка, пов’язана з бажанням зекономити або некомпетентністю продавця – вибір полімерного покриття, яке не відповідає умовам експлуатації та очікуванням клієнта.

Будь-який тип покриття призначений для захисту металу від корозії. Проте, у кожного з них є свої показання та рекомендації до застосування. До них відноситься:

 • Термін ефективної служби.
 • Стійкість до ультрафіолетового випромінювання.
 • Стійкість до дії агресивного середовища.
 • Особливості клімату.
 • Еластичність і опір механічних пошкоджень.

Порушення правил зберігання, транспортування та монтажу

Остання фундаментальна причина. Сталь з полімерним покриттям і готова продукція з неї має чіткі рекомендації по зберіганню, обробці та транспортуванню. Вони залежать від товщини металу та типу кольорового покриття.

Порушення технічних вимог і рекомендацій веде до пошкодження кольорового захисного шару та втрати його властивостей. Швидке вигоряння – одна з перших ознак мікропошкодженняя в результаті недбалої роботи з матеріалом.

Фактори, що впливають на вигоряння металочерепиці:

 • Велика кількість яскравого сонця та інтенсивне УФ-випромінювання – Основна причина вигоряння металочерепиці.
 • Різка і часта зміна сонця та дощу створюють додаткове навантаження на полімерний шар металочерепиці.
 • Різкі перепади температур також провокують ослаблення захисних властивостей покриття та втрату кольору.
 • Сніг, ожеледь, град і дощ – Рясні опади, тиск великих обсягів снігу і рух криги при таненні можуть призвести до механічного пошкодження полімерного шару, а вода та сонце “вимивають” колір.
 • Гілки, пил та пісок – Аналогічно опадам порушують механічну цілісність покриття та послаблюють його опір УФ-випромінюванняю.
 • Агресивне середовище – Солоне повітря, викиди виробництва і насичення повітря іншими активними елементами створюють умови що ослабляють металочерепицю.
 • Пошкодження шару кольорового покриття металу при обробці болгаркою та монтажі за допомогою низькоякісних саморізів – Металочерепицю і профнастил категорично заборонено різати болгаркою. Перегрів руйнує полімерний шар по кромці зрізу, а іскри і окалини пропалюють його в місцях потрапляння в процесі різання. Для цих цілей необхідно використовувати тільки спеціальний інструмент, який зберігає структуру полімерного покриття в місці зрізу і по всій площині листа.

Как выбрать металлочерепицу, чтобы она не выгорала

Як вибрати металочерепицю, щоб вона не вигоряла

Після того як ми з’ясували чому вигоряє металочерепиця розберемося з тим, як вибрати продукцію з фарбованої сталі, щоб вона не втрачала колір та свої властивості весь термін служби, заявленої виробником.

Тип полімерного покриття металочерепиці повинен відповідати умовам її експлуатації

Перед вибором та замовленням металочерепиці або профнастилу для покрівлі у вашому регіоні потрібно чітко оцінити умови і бажаний термін експлуатації продукції з фарбованої сталі.

Клімат в регіоні: 

 • Перепади температур між сезонами і в рамках одного сезону.
 • Екстремальні температури – норма чи виняток.
 • Об’єм опадів та сила вітру протягом року.
 • Об’єм сонця протягом року. Наскільки спекотне і безхмарне літо.
 • Солоність та вологість повітря. Актуально для морського узбережжя і берегів великих водойм.

Особливості навколишнього середовища:

 • Велика кількість піску або степовий пилу.
 • Дерева, гілки яких контактують з дахом.
 • Близькість промислового виробництва і його викиди.
 • Близькість великих тваринницьких комплексів, де активно застосовується хімічна обробка, добрива та корми.
 • Місця утилізації відходів.

Повітря навколо таких об’єктів може бути насичений активними речовинами, що негативно впливають на певні типи покриттів.

Чим більше факторів ризику виявиться у підсумковому списку, тим більш стійке покриття металочерепиці потрібно обирати.

Критерії вибору, щоб металочерепиця не вигоряють

Базові характеристики:

 • Товщина сталі –  0,45-0,5 мм для покрівлі, яка має прослужить білше 15 років.
 • Вміст цинку – 225 г/м та больше для надійного захисту металу від скрізної корозії.

Тип полімерного покриття:

Всі типи покриттів і терміни ефективної експлуатації без вигоряння наведені з урахуванням вибору металочерепиці з якісної фарбованої сталі за умови належного зберігання та монтажу.

 • Стандартний поліестер – Найпоширеніше та доступне покриття для металочерепиці. Захист від вигоряння – 10-15 років у помірному кліматі, з середніми для України показниками опадів. Не рекомендується для будинків, даху яких торкаються гілки великих дерев. Не підходить для солоного повітря, агресивного середовища та місцевості, де вітряно та багато піску з пилом.
 • Матовий поліестер – Аналогічні стандартному поліестеру властивості та структура. Але за рахунок шорсткої поверхні з більш щільним шаром покриття, надійніше захищене від механічних пошкоджень і стійкіше до вигоряння. Захист від вигоряння по гарантії – 15 років.
 • PU-Rock – Покриття, спеціально розроблене для захисту кольору від вигоряння металочерепиці на сонці та для підвищеної стійкості корозії. Гарантований термін служби у помірному кліматі без втрати яскравості кольору – 20 років.
 • PVDF – 20 років гарантії на захист від вигоряння у складних кліматичних умовах. Перевага покриття – стійкість до агресивного середовища.
 • RWS – Металочерепиця з цим типом покриття застосовується у будь-яких кліматичних умовах і стійка до механічних навантажень. Гарантія, з урахуванням складних умов експлуатації – 15 років.

Додаткова, але не менш важлива рекомендація при виборі металочерепиці. Слід обов’язково запитати у продавця наявність сертифікатів якості на метал та гарантію виробника на сталь або готову продукцію. Наприклад, на всю продукцію Metipol, з якої виробляють металочерепицю і профільований лист в Україні, поширюється гарантія від 10 до 20 років, в залежності від типу полімерного покриття, на саму сталь і всю готову продукцію з неї. Детальніше про гарантії Metipol ™.

Сподіваємось, ми змогли відповісти на питання, чому вигорає металочерепиця і як вибрати матеріал з максимальним захистом і тривалим терміном служби для будь-яких умов.

Назад

Схожі статті

Контакти

Головний офіс

01011, м. Київ,
вулиця Панаса Мирного, 17

Виробництво і склад

ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3

каталог
Каталог Metipol
прайс-лист
ПРАЙС Metipol
корисно
Корисні документи