EN PL RU
Ми виготовили фарбованої сталі
Ми виготовили фарбованої сталі

Назад

Метал для металочерепиці та профнастилу. Як вибрати?

26.02

2021

Метал для металочерепиці та профнастилу відіграє ключову роль в їх надійності та ефективної експлуатації. Якість металу, відповідність маркування і гарантія – дуже важливі показники відношення виробника та продавця до продукції і клієнта. Обираючи профлист або металочерепицю, споживачеві дуже важливо отримати матеріали, які повністю відповідають заявленим характеристикам. І в цій статті ми допоможемо зорієнтуватися з вибором металу і його властивостей під конкретні завдання.

Метал для металочерепиці та профнастилу. Як вибрати?

Основний метал для металочерепиці та профнастилу

Сталь

Найпопулярніший, практичний та вигідний за ціною метал для покрівлі, парканів і облицювання фасадів. Вага і пластичність сталі дозволяють виготовляти листи готової продукції будь-яких розмірів. Ці ж властивості – можливість реалізувати широкий асортимент форм профілю з різною висотою хвилі.

Так як сам метал піддається корозії, сталевий підкат для металочерепиці обов’язково покривається захисним шаром цинку та різноманітними кольоровими (декоративними) полімерними покриттями. Великий вибір кольорів та фактур – додаткова перевага фарбованої оцинкованої сталі.

Профільований лист зі сталі з полімерним покриттям прослужить 15 – 50 і більше років в залежності від товщини листа, вмісту цинку та типу покриття. Детальніше про це нижче.

Алюміній

Метал легше сталі і не піддається корозії, що могло б привернути до нього більший інтерес виробника і покупця. Але у алюмінію є два ключових недоліки, через які він не стане лідером ринку: висока ціна і обмежений вибір кольорів, в які його можна пофарбувати. Покрівля або паркан з алюмінієвого профілю – це дорого.

Мідь

Найблагородніший та найдорожчий метал, який використовують для профілювання металочерепиці. Покрівельні матеріали з міді не фарбуються, але з часом вона змінює колір, покриваючись шаром патини. Мідний дах, це ексклюзивне рішення за дуже високою ціною. Немає сенсу розглядати її як сировину для масового продукту.

З огляду на популярність, різноманітність і вартість металочерепиці з фарбованої сталі, далі мова піде саме про цей метал.

Товщина металу для металочерепиці та профнастилу

Товщина сталевого листа визначає ряд властивостей готової продукції:

 • Стійкість до наскрізної корозії
 • Міцність конструкції
 • Рекомендоване застосування
 • Вага
 • Ціна

Сталевий лист з мінімальною товщиною 0,3 – 0,4 мм.

Переваги. Низька ціна, легка вага, простота обробки і монтажу

Недоліки. Низький вміст цинку (до 100 мкм), відносно низька корозійна стійкість. Розрахований на незначні механічні навантаження. Особливі умови для зберігання і транспортування.

Застосування. Декоративне оформлення інтер’єрів, тимчасова покрівля невеликих будівель, низькі і / або тимчасові паркани.

Максимальна товщина фарбованої сталі – 0,6 – 0,7 мм.

Переваги. Висока міцність, високий вміст цинку (більше 225 мкм), найбільш стійкі типи полімерних покриттів, високий рівень захисту від наскрізної корозії.

Недоліки. Велика вага, висока ціна. Потрібні професійні навички для монтажу.

Застосування. Покрівельний та несучий профнастил і фальцеві панелі для несучих конструкцій.

0,5 мм – оптимальна товщина сталі для металочерепиці та профнастилу

Переваги. Висока міцність, широкий діапазон за вмістом цинку (140 – 275 мкм) і типів полімерного покриття. Високий рівень захисту від наскрізної корозії. Гнучка цінова політика.

Недоліки. Профнастил зі сталі такої товщини не можна використовувати в якості несучих конструкцій.

Застосування. Основний тип сталі для профілювання металочерепиці. Стіновий і покрівельний профільований лист для фасадів, покрівлі та огорож.

Структура сталевого листа з полімерним покриттям

Структура сталевого листа з полімерним покриттям

 • Сталевий лист. Товщина сталі визначає міцність і гнучкість готової продукції.
 • Цинк. Шар цинку в структурі листа з полімерним покриттям відповідає за захист від наскрізної корозії. Чим більше шар цинку, тим вище термін служби оцинкованої сталі.
 • Пасивуючий шар – захищає цинкове покриття металу і є підготовчим шаром для полімерного покриття.
 • Грунтовка – підготовка для нанесення кольорового покриття.
 • Кольорове покриття – декоративно-захисний шар з полімерних матеріалів для додаткової антикорозійної стійкості і формування зовнішнього образу готової продукції за рахунок кольору і фактури поверхні.

Полімерне покриття оцинкованої сталі

Аналізуючи та обираючи метал для металочерепиці або профнастилу дуже важливо приділити увагу полімерному покриттю. Мова йде не тільки про зовнішній вигляд продукції. Тип полімерного покриття помітно впливає на властивості металу і його ціну. Потрібно знайти баланс між ціною, привабливістю та експлуатаційними властивостями сталі.

Стандартний поліестер – базове покриття з широким вибором стійких глянцевих кольорів на основі поліефірних фарб. Стійко до різних погодних умов і незначних механічних пошкоджень (гілки, град, ожеледь і т.д.)
Матовий поліестер – покриття з аналогічними стандартному поліестеру властивостями, але з матовою і фактурною поверхнею.
DecoPrint – декоративне покриття металу. Найчастіше DecoPrint імітує дерево або камінь, але можливі будь-які варіанти декоративного покриття за індивідуальним замовленням.

Серія полімерних покриттів підвищеної міцності до механічних пошкоджень і стійкості до факторів зовнішнього середовища:

PU-Rock – покриття з приємною шовковистою поверхнею і кращої, щодо поліестеру, еластичністю. Гнучкість дозволяє створювати більш складні профілі і розраховувати на металочерепицю для покриття покрівлі зі складною геометрією.
PVDF – металочерепиця з цим типом покриття більш стійка до ультрафіолетового випромінювання і різких перепадів температур.
RWS – дуже міцне полімерне покриття для експлуатації в будь-яких кліматичних умовах і агресивного зовнішнього середовища (пром. Виробництво, сільське господарство, автомобільні викиди в місті і т.д.).

Брак та фарбована сталь низької якості

Виробництво фарбованої оцинкованої сталі, це технологічно складний процес. На жаль, брак періодично виникає навіть у найбільших виробників. Але авторитетні компанії не допускають потрапляння бракованої сталі на ринок. Інша справа – безвідповідальні виробники, що усвідомлено випускають та допускають продаж низькоякісного металу.

Кінцевому споживачеві важливо знати, яка сталь використовується у металочерепиці, що він планує купити. Необхідно, по можливості, самостійно перевірити ключову інформацію. Показники фарбованої сталі низької якості:

 • Відсутність або підозріла документація на продукцію і метал.
 • Невідповідність маркування заявленим продавцем характеристикам сталі.
 • Нижчий, ніж заявлено, вміст цинку.
 • Відсутність пасивуючого слою.
 • Візуально помітні непофарбовані місця.
 • Напливи та нерівномірний розподіл полімерного покриття.
 • Перепади товщини металу.

При виборі готової продукції з фарбованої сталі слід запросити сертифікати якості на метал та дізнатися, чи є на нього експертний висновок незалежної лабораторії.

Гарантія якості

В якості епілогу та висновків. Незалежно від призначення і вимог до металу, Metipol рекомендує обирати продукцію зі сталі, якість якої можна легко перевірити та підтвердити прямим зверненням до виробника.

 

Замовляючи готові профнастил і металочерепицю зі сталі Metipol, кожен клієнт отримує гарантію від 10 до 20 років на метал і готову продукцію з підтримкою виробника металу з полімерним покриттям. Обсяг замовлення не має значення – ми несемо відповідальність за якість сталі перед кожним споживачем.

Рекомендація Metipol: Вибір на користь металу високої якості, яку завжди можна перевірити.

Назад

Схожі статті

Контакти

Головний офіс

01011, м. Київ,
вулиця Панаса Мирного, 17

Виробництво і склад

ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3

каталог
Каталог Metipol
прайс-лист
ПРАЙС Metipol
корисно
Корисні документи