EN PL RU
Ми виготовили фарбованої сталі
Ми виготовили фарбованої сталі

Назад

Металочерепица або профнастил? Що обрати

04.09

2020

Профільований лист та металочерепиця, це дуже хороше рішення для покрівлі даху. Обравши будь-який з цих матеріалів, ви отримаєте надійний та охайний дах за помірною ціною. Питання! Коли і що краще, металочерепиця або профнастил?

По суті, це родинні матеріали. Їх основа – оцинкована сталь з полімерним покриттям. Вони схожі за технологією виробництва і зовні. Проте є й ключові відмінності. А вони впливають на кінцевий вибір матеріалу.

Покрівельний профнастил

Важливе зауваження! Коли ми говоримо про профнатсил для даху, мова йде саме про покрівельний профільований лист. Він товше, міцніший та більш стійкий до корозії ніж “стіновий”. В Україні профнастил поступається за популярністю металочерепиці. Але в ряді випадків він заслуговє більшої уваги.

Профнастил или металлочерепица? - Кровельный профнастил

Переваги покрівельного профнастилу

 • Товщина сталі. Для виготовлення покрівельного профнастилу використовується фарбована сталь товщиною 0,6 мм. і більше. Вміст цинку в якому – не меньше 140 мкм. Така товщина сталі гарантує додаткову жорсткість покрівлі. Цинк у поєднанні з полімерним покриттям – захист металу від наскрізної корозії та механічних ушкоджень.
 • Нахил покрівлі. На відміну від металочерепиці, профільований лист можна стелити на скати з будь-яким кутом нахилу. Включаючи плаский дах.
 • Монтаж покрівлі з профнастилу технологічно простіше. Цьому матеріалу не потрібна суцільна опалубка. Немає необхідності у вертикальнії підгонці за профілем. Сrfn даху можна покрити одним суцільним листом. Мінімум підрізанm nf відходів. Ціна монтажу профнастилу зазвичай нижче, ніж для металочерепиці.

Недоліки покрівельного профнастилу

 • Вага. Покрівельний профнастил важче металочерепиці за рахунок більш товстої сталі.
 • Зовнішній вигляд. Смак – поняття суб’єктивне. Багато що залежить від типу та кольору полімерного покриття. Але потрібно визнати – у профнастила немає того розмаїття форм профілю, яке пропонує металочерепиця.
 • Дах складної геометрії. Профнастил не підходить для монтажу на дахах складної форми. У цьому випадку буде багато відходів. Для таких проектів краще використовувати модульну металочерепицю.

Металочерепиця 

Сьогодні саме металочерепиця – найпопулярніший покрівельний матеріал. І на це є декілька вагомих причин у порівнянні з іншими, принципово відмінними, видами покриттів. Але в відносно профнастилу не все так однозначно. Розглянемо сильні та слабкі сторони металочерепиці.

Профнастил или металлочерепица? - Металлочерепица

Переваги металочерепиці

 • Асортимент і типи покриття. Ринок металочерепиці пропонує широкий вибір з різними технічними характеристиками і типами полімерних покриттів. Їх поєднання впливає на термін служби і ціну покрівлі. Вибираючи металочерепицю важливо дивитися не тільки на ціну, але на товщину стали і тип покриття. Детальна стаття про види металлочерепицы.
 • Зовнішній вигляд дуже часто визначає вибір на користь металочерепиці. В першу чергу, це схожысть з класичною черепицею. Велике значення має різноманітність форм профілю та багата палітра кольорів.
 • Покрівля зі складною геометрією. Модульна металочерепиця – ідеальне рішення для складних форм даху. Вона краще підходить для прорахунку кількості матеріалу, і залишає менше відходів, ніж листова або профнастил.

Недоліки металочерепиці

 • Зберігання, транспортування та монтаж. На відміну від профільованого листа, металочерепиця більш вимоглива до перерахованих вище умов. Цей недолік мінімізується за рахунок більш товстої сталі і міцного покриття (RWS, PU-Rock, PVDF)
 • Кут нахилу скатів. Металочерепицю не можна стелити на пласкі дахи та скати з кутом менше 12 градусів. Рекомендований нахил – 14 градусів і більше.

Загальне

 • Ціна. В середньому, покрівельний профнастил дешевше металочерепиці з такою ж товщиною сталі та полімерним покриттям.
 • Термін експлуатації теж залежить від металу і обраного покриття. Діапазон служби металочерепиці ширше, 20-50 років, за рахунок більшого вибору основних параметрів. Характеристики покрівельного профнастилу не так сильно відрізняються і середній термін експлуатації становить 30-40 років.

Підсумки

Може здатись, що профнастил краще металочерепиці. Але це не точно. Багато що залежить від бюджету, самого проекту та вимог до матеріалу.

Покрівельний профнастил – більш дешеве та зручне в монтажі покриття для пласких дахів і скатів з кутом менше 12 градусів. Зовнішній вигляд даху буде сильно залежати від типу полімерного покриття.

Металочерепиця – правильний вибір для тих, кого не обмежує бюджет, а дизайн і зовнішній вигляд грають важливу роль в проекті.

Покрівельний профнастіл Металочерепица
Ціна* +
Надійність* +
Монтаж +
Зовнішній вигляд +
Асортимент +
Шумоізоляція
Теплоізоляція
Вогнестійкість + +

Компанія Metipol, як виробник металу для профнастилу та металочерепиці, гарантує якість. Термін гарантії складає 10-20 років і залежить від типу полімерного покриття. Обрати та замовити готову продукцію зі сталі Metipol™ у вашому регіоні можна у точках продажів наших партнерів.

Назад

Схожі статті

Контакти

Головний офіс

01011, м. Київ,
вулиця Панаса Мирного, 17

Виробництво і склад

ТОВ “Хеві Метал”, 55210,
м. Первомайськ, вулиця Корабельна, 50/3

каталог
Каталог Metipol
прайс-лист
ПРАЙС Metipol
корисно
Корисні документи